Očista těla i ducha přírodní cestou
košík

Zubní pasta v tabletách – bez fluoridu (125 ks)

165 

Hodnocení

Tablety na čištění zubů místo pasty? A proč taky ne. Jen je před čištěním zubů rozkoušete v puse, smícháte se slinami a vznikne jemná pasta.

Compare Added
Kategorie:

Popis

Tablety na čištění zubů místo pasty? A proč taky ne. Jen je před čištěním zubů rozkoušete v puse, smícháte se slinami a vznikne jemná pasta. Takovéto řešení je navíc ekologičtější, neboť není nutné po Evropě přepravovat vodu, která má v kosmetice i zubních pastách největší podíl na celkové hmotnosti.

S Denttabs snadno dosáhnete zářivého chrupu i bez agresivních bělidel a dalších škodlivých látek. Celulóza obsažená v tabletách zuby výborně vyčistí a vyleští, zatímco přírodní aroma máty a mentolu dodá dechu příjemnou svěžest. Tablety Denttabs zabraňují tvorbě zubních usazenin a kamene a chrání před zubním kazem.

Tablety bez obsahu fluoridu mají nízký koeficient abrazivity RDA, méně než 30 a jsou vhodné pro pro všechny, i pro děti. Více o abrazivitě níže.

Zubní pasta v tabletách Denttabs je také výborným parťákem na cesty. Nemusíte řešit, zda je máte v příručním zavazadle a jestli náhodou nemáte nadlimitní množství.

Tablety jsou vhodné i pro osoby s citlivými zuby či odhalenými krčky. Nijak nevadí ani rovnátka, umělé protézy nebo korunky.

Nepoužívejte je však společně s elektrickým kartáčkem na zuby.

Jak tablety Denttabs s fluoridem pečují o vaše zuby?

Hlavní ingrediencí zubní pasty Denttabs je mikrokrystalická celulóza, která zuby jemně a efektivně čistí a leští a dostane se i do mezizubních prostorů. Protože budou vaše zuby po čištění krásně hladké a nežádoucí plak nemá šanci vzniknout. To pomáhá také předcházet vzniku zubního kamene, který běžně poskytuje útočiště škodlivým bakteriím.

Soda bicarbona (jedlá soda) se postará o správnou úroveň pH.

Surfaktant neboli povrchově aktivní látka lauroylglutamát sodný má za cíl snížit povrchové napětí zubů a zlepšit distribuci fluoridu sodného v ústech.

Malá část oxidu křemičitého se postará o odstranění zabarvení zubů často získávaného z jídla a pití.

Přírodní aroma máty a mentolu pastě propůjčí skvělou chuť a vám svěží dech.

Minimální množství steviosidů v pastě zabrání nahořklé chuti křemíku.

Trocha vitamínu C bude stimulovat slinění, aby se v ústech po rozkousání tablety lépe vytvořila pěna a tím došlo ke zvýšené reminalizaci zubů.

Co je to abrazivita neboli RDA?

Je to takzvaná relativní dentinová abrazivita (relative dentin abrasivity). Jednoduše vysvětleno to znamená obrušování a označuje ztrátu tvrdých zubních tkání.

Abrazivní složku tvoří hruběji mleté částice, nejčastěji křemičitany (silikáty) nebo uhličitan vápenatý. Slouží ke snazšímu odstraňování zbytků potravy, bakterií a usazených pigmentů z povrchu zubů.

Míra abrazivity zubních past je určená čtyřstupňovou škálou:

  • 0 – 70 nízká abrazivita
  • 70 – 100 střední abrazivita
  • 100 – 150 vysoká abrazivita
  • 150 – 250 může poškodit zubní sklovinu

Jak tablety Denttabs používat?

Rozkousejte tabletu v ústech tak, aby vám nepřekážely žádné hrudky. Nic nepolykejte a směs v ústech promíchejte se slinami, vznikne tak jemná pasta. Čistěte si zuby kartáčkem jako obvykle a ústa poté vypláchněte. Nezapomeňte si jazykem zkontrolovat výsledek. A je hotovo.

Zajímá vás o problematice zubní péče víc? Připravili jsme pro vás článek na blogu, kde se dozvíte i finty pro zdravé zuby.

Zářivý chrup i bez přidaných bělidel

Ačkoliv zubní pasta Denttabs poskytuje bělící efekt, nejsou v ní obsažena žádná bělidla a hodnota abrazivity (obrušování) je menší než 30. V porovnání s jinými bělícími pastami, které mají hodnotu abrazivity až 150 a zubní sklovinu obrušují, použití tablety nijak vaši zubní sklovinu nepoškozuje či nebrousí.

Hladký povrch zubů odráží mnohem více světla a proto působí chrup ještě zářivěji.

Kvalitu a čistotu zaručuje certifikace BDIH

BDIH je jednou z nejstarších a také nejčastěji používaných certifikací přírodní kosmetiky. Svůj původ má v Německu. Klade důraz především na srozumitelné informování zákazníka – s čímž se velmi ztotožňujeme.

Certifikát garantuje použití výhradně surovin přírodního původu, ideálně v BIO kvalitě, tzn. z kontrolovaného ekologického zemědělství. Kosmetika nesmí obsahovat ropné produkty, syntetické parfémy a barviva či chemické konzervanty.

Velký důraz je také kladen na ochranu zvířat. Produkty nesmí být testované na zvířatech a to ani výchozí suroviny. Stejně tak jsou zakázany ingredience z těl mrtvých zvířat.

Ještě šetrnější náhrada zubní pasty

Věděli jste, že běžné zubní pasty obsahují až 50 % vody? Během produkce zubních past se jen v Německu spotřebuje až 1,5 milionu litrů vody měsíčně, což je zhruba 18 milionů litrů vody ročně.

Protože tablety Denttabs vodu neobsahují, jsou mnohem šetrnější v oblasti přepravy a skladování.

Mimo to, tablety k čištění zubů efektivně využijete všechny a nebude docházet k žádnému zbytečnému vyhazování nespotřebované pasty, která běžně zůstane v obalu. Po spotřebování tablet můžete krabičku recyklovat.

Co vše v tabletách nenajdete?

Poskytnutí co nejlepší možné péče o zuby s co nejmenším množstvím chemických látek, to byla původní myšlenka při vzniku tablet Denttabs. A povedlo se. V jejich složení se nevyskytuje lepek, konzervační látky, sulfáty, parabeny, bělidla, umělá barviva a aromata, ropné složky, glykoly, PEGy, PPG, MEA, DEA, TEA, ftaláty či jiné škodlivé látky.

Přírodní tablety Denttabs taktéž neobsahují žádné živočišné složky a jsou tak vhodné i pro vegany.

Jak je to s tím fluorem?

Fluor se do zubních past přidává v podobě fluoridů (především fluorid sodný, ale i fluorid cínatý, aminfluorid, aj.) za účelem prevence zubního kazu. Fluorid zabraňuje demineralizaci zubů, posiluje zubní sklovinu a zvyšuje její odolnost vůči kyselinám v našich ústech, které ji rozpouští. Je ale velmi důležité věnovat pozornost množství fluoridu v zubních pastách, protože vysoká dávka fluoridu v těle je toxická a pro člověka nebezpečná.

Maximální doporučená denní dávka fluoridu je 0,04 – 0,07 mg/kg hmotnosti. Vzhledem k tomu, že fluorid přijímáme z různých zdrojů (např. i z jídla), toto množství se velmi těžko hlídá. Z dlouhodobého hlediska jsou s nadměrnou dávkou fluoridu spojeny chronické zdravotní problémy jako je zubní či kosterní fluoróza, ale také je prokázán negativní vliv na intelektuální a mentální vývoj. Pokud dojde k předávkování jednorázově, může dokonce dojít k akutní otravě i smrti.

Množství fluoridu v běžně dostupných zubních pastách by dle platné regulace nemělo přesáhnout 1.500 ppm (parts per milion, tzn. 0,15 % z celkového objemu). Zvýšené opatrnosti je třeba dbát hlavně u dětí. Ty totiž většinu dávky zubní pasty během čištění chrupu spolykají. Pro děti do 3 let se doporučují pasty s max. 250 ppm či bez fluoridu a pro děti do 6 let s max. 500 ppm. Při čištění zubů s pastou obsahující fluorid je důležité dohlížet na používané množství pasty (aby bylo malé) a také na to, aby děti pastu nepolykaly záměrně. My obecně pasty s fluoridem pro děti nedoporučujeme.

Je třeba vzít v potaz, že největší roli v ústní hygieně hraje především pravidelnost, správná technika čištění, snížená spotřeba cukru, pravidelné využití služeb zubních hygieniků a preventivní prohlídky u zubaře. Fluorid tedy v pastě není nutný.

Certifikovaný kompostovatelný obal

Od roku 2019 balí v Denttabs tablety se zubní pastou do kompostovatelných sáčků. Vyrobené jsou z papíru obaleného vrstvou kukuřičného škrobu, to aby byly tablety dostatečně ochráněny a zůstaly čerstvé. Obal se chlubí certifikací OK compost HOME, která zaručuje, že se rozloží i v domácím kompostéru.

Obsahují produkty Denttabs palmový olej? Některé určitě ne, u jiných to nelze vyloučit.

Tablety Denttabs obsahují velmi malé množství palmového oleje, respektive je obsažen v minimální části jeho jedné látky, a to magnesium-stearate. Jelikož jsou tablety vhodné i pro vegany, tak se místo živočišného tuku pro vytvoření látky magnesium-stearate používá právě minimální množství palmového oleje. Palmový olej je samozřejmě RSPO certifikován.

Výrobce

Denttabs

Proč očista dočista

Očista organismu mi pomohla tak hodně, že jsem se nemohla nepodělit o své zkušenosti a chtěla bych, aby se o tom dozvědělo co nejvíce lidí. Ale rozhodnutí jít do toho je na každém z vás.

KONTAKT
info@ocistadocista.cz
menu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram