Očista těla i ducha přírodní cestou
košík

Očista střev

Střeva, především tedy tlusté střevo, je jedním ze základních kamenů zdravého já. Proč? Protože, když máš zdravé, čisté tlusté střevo, máš z poloviny vyhráno. Nezadržuje se zde potrava, proto nedochází k šíření bakterií, těch špatných, neznečišťuje se krev a nevznikají toxiny. Špatné nálady, napětí, stres či nervozita svědčí o „nemoci“ krve, kdy se do ní dostaly toxiny skrze tlusté střevo. Člověk, který má čisté střevo, vypadá zdravěji, hned na první pohled. A nejen vypadá. On jim je. A bude, pokud se o své střevo bude starat. Jak na to, ti poradím v následujících řádcích.

Důležitá informace, tuto očistu nemůže podstoupit člověk, který má nemocné srdce, astmatické nemoci či vysoký krevní tlak a hnisavá střevní onemocnění. Toto jsou pouze doporučení, vždy se prosím poraď se svým lékařem.

Očista střeva trvá celých 5 týdnů a nelze ji zkrátit. Jedná se o výplach tlustého střeva pomocí irigátoru. Neboj se, zavádění není bolestivé, je možno konečník promazat například lubrikačním gelem či kokosovým olejem.

Dále je potřeba dodržet následující doporučenou polohu (viz. Obrázek 1) a dostat do sebe 1-2 litry tekutiny, kterou následně budeme v sobě zadržovat po dobu alespoň 15 min. Střevo proplachujeme stahy břišní stěny.

Obrázek č. 1

Dále si vyber pro sebe vhodný typ klystýru, sama za sebe doporučuji ráno, mezi 5-7 hodinou dělat tzv. kávový klystýr (podle dr. Riedla), který napomáhá k očistě jater a krve:

  • 3 lžíce čerstvě umletých kávových zrn vaříme v 1 L vody po dobu 15 minut, poté scedíme a necháme tak hodinu odstát. Do irigátoru prosím používejte jakoukoliv tekutinu ohřátou vždy na 37°C

Mám spoustu zpětných vazeb, kdy po kávovém klystýru aplikovaném na noc se hůře usíná, proto nedoporučuji kávový klystýr dělat večer. Večer bych doporučila například klystýr s přidáním mořské soli (1 lžíce) a citrónové čerstvě vymačkané šťávy (1 lžíce) do 2 L vody. Nebo můžete vyzkoušet klystýr pouze o vodě.

A teď už samotná očista střeva:

Celá očista střev trvá celkem 5 týdnů:

  1. Týden děláme klystýr 1 x denně, ráno či večer, každý den
  2. Týden děláme klystýr 1x denně, ráno či večer, každý 2. den
  3. Týden děláme klystýr 1x denně, ráno či večer, každý 3. den
  4. Týden děláme klystýr 1x denně, ráno či večer, každý 4. den
  5. Týden děláme klystýr 1x týdně

Následující postup je velmi důležité dodržet. Protože očistou střeva to vše začíná a bez očisty střeva nelze pokračovat dál, v dalších očistách orgánů.

Během očisty střeva a lépe po celou dobu trvání očisty dočista v 7-mi krocích je důležité se pravidelně hýbat a dodržet vegetariánskou stravu.

Co je neméně důležité a zabrání to nadýmání a plynatosti, případně říhání je složení stravy a časové rozestupy mezi jednotlivými jídly. Doporučuji konzumovat čerstvé ovoce pouze samotné (či čerstvě vylisované šťávy) a mezi konzumací ovoce a jiným druhem potravy je zapotřebí rozmezí alespoň 1 hodiny.  Dále bílkoviny konzumuj pouze se zeleninou a rostlinnými tuky. Sacharidy můžeš konzumovat buďto se sušeným či konzervovaným ovocem a nebo se zeleninou a rostlinnými tuky. A mezi bílkovinnou a sacharidovou stravou je dobré dodržovat rozestup 2-4 hodiny.

Pokud jsi došel až sem, jsi podle všeho silně přesvědčen, že chceš pro sebe a své zdraví něco udělat. Bude zapotřebí poslední věc: očista se neslučuje s alkoholem, cigaretami ani dalšími návykovými látkami. A pokud to tvůj zdravotní stav a lékař povolí, tak ani s léky.

Pokud máš vyčištěna střeva, můžeme se vrhnout na bod č.2 – na boj s dysbakteriemií.

Moje doporučení

K lepšímu proplachu střev dojde, pokud si lehneš 5 min na jeden bok a dalších 5 min na druhý bok.

Velmi doporučuji začít v tomto období vždy na konci týdne s 24 hodinovým půstem, kdy piješ pouze vodu (nejlépe kojeneckou). A to hlavně proto, že některé očisty, které budou následovat jsou tzv. částečným půstem a je dobré se na to dopředu připravit.

~ Klára

4.9/5 - (10 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Proč očista dočista

Očista organismu mi pomohla tak hodně, že jsem se nemohla nepodělit o své zkušenosti a chtěla bych, aby se o tom dozvědělo co nejvíce lidí. Ale rozhodnutí jít do toho je na každém z vás.

KONTAKT
info@ocistadocista.cz
menu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram