Očista těla i ducha přírodní cestou
košík

Hladovění

U hladovění je organismus nucen fungovat na úkor vnitřních zásob. První, k čemu dochází, je spalování glykogenu v játrech během prvních 2 dní. Poté dochází k odbourávání tuků, bílkovin ve svalové hmotě a bílkovin v orgánech. U hladovění nesmí organismus ztratit víc než 25% hmotnosti, jinak dochází k nenávratným změnám v tkáních a orgánech. Při hladovění dále z těla odchází hleny (ty se do našeho organismu dostaly přejídáním, nesprávnou skladbou potravy, nadměrnou konzumací živočišných tuků, alkoholu, pojídání léků, znečištěným ovzduším a nedostatkem slunečního záření). Říkáme, že bezpečná hranice ztráty hmotnosti při hladovění nesmí překročit 20-25%!  3 denní lačnění můžeš v pořádku sám absolvovat. Protože až po 4. dni hladovění dochází teprve v organismu ke značným změnám. Tělo přechází na vnitřní (endogenní) výživu.

LÉČENÍ HLADOVĚNÍM JE NAZÝVÁNO VNITŘNÍ OPERACÍ BEZ NOŽE.

Pokud o dlouhodobém hladovění nic nevíš, nesmíš se do takového experimentu sám pouštět!

 • Prvním nebezpečím u hladovění je STRACH!
 • Druhé nebezpečí je návrat k normálnímu stravování, období přechodu na normální stravu by mělo být stejně dlouhé jako samotné hladovění.

U hladovění je dobrá podpora zvenčí.

Nikdy není pozdě začít. Jsme odrazem toho, co jíme !!!

Pro tělo jsou lepší pravidelné jednodenní půsty, než dlouhodobé hladovění. Já sama jsem před očistou i v období očisty vždy na konci týdne držela 24 hodinový půst (tzv. lačnění), které jsem postupně protáhla na 36 hodin. Dovršení bylo 3 denní hladovění po očistě organismus, což čeká také tebe. Pokud se společně se mnou do této očisty organismu pustíš. Pokud tě bolí například hlava, při lačnění do 3 dní, není zakázáno vzít si lžičku medu. Voda by se měla pít pouze pramenitá, nejlépe kojenecká. Ta nejlepší je podle testů na internetu v Kauflandu KOJENECKÁ VODA NESYCENÁ KCLASSIC.

Před hladověním je dobré nějakou dobu jíst vegetariánskou stravu, s omezeným přísunem živočišných bílkovin, což je velmi snadné dodržet, protože hladovění navazuje na očistu organismu. Zde se jí pouze vegetariánská a veganská strava.

Platí pravidlo, že čím vyšší je počáteční hmotnost hladovějícího, tím delší je doba hladovění. Na délku hladovění má vliv také věk.

Příklady:

 1. Paní Ela Johnsonová vážila 143kg, hladověla 119 dní a za toto období zhubla na neuvěřitelných  81kg. Toto podstoupila v sanatoriu, kterých je po celém světě již stovky, jen u nás jsme s léčebnými metodami typu hladovění stále velmi pozadu. Během hladovění paní podávali vitamíny a pila 3 l vody denně.
 2. Brazilský fakír Adalinu da Silva si vydělával publicitou kolem svého hladovění na živobytí. V průběhu 57 let hladověl přesně 3 roky a nejdéle pak 111 dní.
 3. Malachov ve své knize – „Hladovění“ vydané v r. 1995 uvádí dvě ženy, které hladověly 236 a 249 dní.

„ Staří lidé snáší hladovění nejlépe, hůře dospělí a mladiství, velmi špatně děti a nejhůře děti velmi malinké.“

Hippokrates

Během hladovění se v tl.střeve obnovuje mikroflóra a dochází k lepšímu vstřebávání vitamínů, aminokyselin a jiných látek. Při hladovění je neméně důležité provádět klystýry, koupele, masáže, dechová cvičení a dlouhé procházky. Taktéž je velmi důležité u hladovějícího jeho psychický stav! Můžou se během hladovění mezi 6. -10. dnem objevit bolesti hlavy, nevolnost, pocit slabosti. Je přirozené, že během hladovění dochází k úbytku hmotnosti, ten se u dlouhodobého hladovění zastaví někdy kolem 6. -10. dne. U hladovění odpočívají všechny orgány a má velmi příznivý vliv na krevní oběh.

U dlouhodobého hladovění se nesmí pozřít ani sousto!

Může dojít k tzv. dystrofii (je nejmírnější stupeň regrese, jejíž základem je porucha metabolismu).


Malá rada pro maminky:

 • Při vysokých teplotách řada odborníků doporučuje dítěti potravu nevnucovat. Dítě by mělo pít pouze dostatek tekutin! Teplota bez medikamentů klesá o 0,5 °C za den, pokud je teplota 39 °C a vyšší lze doporučit dát dítěti opatrně zábal, aby se teplota příliš nesrazila, protože je velmi důležitá v obranné reakci organismu!

Teď bude ještě potřeba odpovědět si na tyto otázky, pokud odpovíš záporně, hladovění se pro tebe nehodí:

 • Chceš se svou nemocí na vždy rozloučit?
 • Máš dostatečně silnou vůli podrobit se hladovění?
 • Přinese ti osobně, nehledě na ostatní, hladovění užitek a vyléčení?
 • Už se ti nelíbí pořád mluvit o tom, jak jsi nemocný a nic s tím nedělat?
 • Chceš se zbavit pohodlnosti při polykání tabletek a raději se zřekneš na nějakou dobu jídla a pití?
 • Už jsi přestal věřit mýtu, že zdraví se dá koupit?

Přeji ti brzké uzdravení.

5/5 - (3 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Proč očista dočista

Očista organismu mi pomohla tak hodně, že jsem se nemohla nepodělit o své zkušenosti a chtěla bych, aby se o tom dozvědělo co nejvíce lidí. Ale rozhodnutí jít do toho je na každém z vás.

KONTAKT
info@ocistadocista.cz
menu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram